Mateo Beretini osvojio Srbija open

25.04.2021. | 20:06

Šampion Srbija opena je Italijan Mateo Beretini, koji je u finalu savladao Aslana Karaceva sa 2:1 u setovima – 6:1, 3:6, 7:6.

Italijanu je ovo četvrta titula u karijeri i prva u 2021. godini.

Drugi nosilac u Beogradu lako je osvojio prvi set – napravio je dva brejka i za 28 minuta došao do prednosti, Karacev uzvraća i brejkom na startu seta brzo dolazi do 3:0 i održao je prednost brejka i izjednačio u setovima.

Beretini je u četvrtom gemu odlučujućeg seta napravio brejk za 3:1, a Karacev u narednom gemu dolazi do dvije brejk lopte – iskoristio je prvu i odmah vratio brejk, javio je “B92”.

U trećem setu viđena je velika borba i nije viđena brejk lopta sve do 12. gema, kada je bilo 6:5 za Beretinija, što je ujedno bila i meč lopta.

Uspio je da je neutrališe Karacev i uveo je set u taj-brejk, a odmah na startu Beretini pravi dva mini-brejka i dolazi do 3:0, zadržao je veliku prednost i slavio u odlučujućem taj-brejku sa 7:0.