Mareska nezadovoljan organizacijom: Srećan sam zbog pobjede, ali ovo nije fudbal

29.06.2025. | 12:48

Menadžer fudbalera Čelsija Enco Mareska izjavio je da je nezadovoljan organizacijom Svjetskog prvenstva za klubove, koje se održava u Sjedinjenim Američkim Državama, prenose danas britanski mediji.

Čelsi je izborio plasman u četvrtfinale SP, pošto je jutros u osmini finala u Šarlotu poslije produžetaka pobijedio Benfiku rezultatom 4:1. Utakmica je bila prekinuta u 86. minutu zbog opasnosti od vremenskih neprilika. Meč je nastavljen poslije pauze od skoro dva sata.

“Srećan sam zbog pobjede, ali ovdje se događaju stvari koje ne mogu da razumijem. Ovo nije fudbal. Razumijem da utakmica mora da bude prekinuta iz bezbjednosnih razloga, ali onda ovo vjerovatno nije pravo mjesto da se igra fudbal. Prekid meča na dva sata nije fudbal”, izjavio je Mareska poslije utakmice.

Fudbaleri Čelsija će u četvrtfinalu SP igrati protiv Palmeirasa, prenosi tanjug.

Oznake: Čelzi, Enco Mareska