Maratonski meč sa Ćorićem: Đere prvi četvrtfinalista Srpska opena

19.04.2023. | 14:30

Drugu pobjedu za plasman u četvrtfinale Srpska open ostvario je Laslo Đere koji je nadigrao Bornu Ćorića nakon velike borbe u maratonskom meču koji je trajao tri časa i 17 minuta, a rezultat je glasio 6:4, 6:7 (1), 6:4.

Bila je to treća pobjeda srpskog tenisera u četvrtom međusobnom odmjeravanju snaga. Prvi set trajao je 54 minuta, a drugi čak sat i 15 minuta. Dobru igru iz prvog seta Đere nije prenio u drugi i Hrvat je poveo sa 5:2. Tada se Srbin probudio i stigao do taj brejka u kojem je osvojio samo jedan poen. Treći set takođe je bio iscrpljujući, ali je Đere diktirao tempo i stigao do slavlja.U borbi za polufinale srpski teniser igraće protiv boljeg iz duela Aleksej Popirin – Aleks Molčan i sigurno je da će imati odličnu podršku banjalučke publike baš kao što je bio slučaj u ovom meču, ali i prethodnom.

Njegov meč bio je samo 16 minuta kraći od najdužeg meča odigranog 2023. godine.

– Bila je velika borba u tri seta baš onako kako sam očekivao. Napravio sam rani brejk u trećem setu i on mi je omogućio da pobedim – rekao je Đere nakon meča.