Majstorija Tadića: Srbin na kritike odgovorio odličnim golom VIDEO

05.02.2023. | 14:49

Bio je Dušan Tadić veći dio ove sezone na stubu srama zbog svojih igara i rezultata Ajaksa i išlo se do toga da su počeli i da ga tjeraju iz kluba.

Ipak, počeo je kapiten reprezentacije Srbije da igra na nivou na koji su navikli u Amsterdamu, a to je potvrdio i na utakmici protiv Kambura u prvenstvu.
“Kopljanici” su poslije pobjede u prošlom kolu u kojoj se i Tadić upisao u strijelce došli sa namjerom da na gostovanju dođu do druge u nizu i ostanu u trci za titulu.

I sve je krenulo odlično za ekipu iz Amsterdama kada je u 16. minutu Dušan Tadić donio prednost svom timu. Bila je to sjajna akcija gostiju posle koje je lopta došla do Tadića koji je primio loptu leđima i odložio, a zatim utrčao iza leđa odbrane neometan na oko 11 metara od gola i laganim trzajem tijela prevario golmana i rutinski poslao loptu u u mrežu. Do poluvremena je i Bergiz povećao na 2:0, a do kraja meče “kopljanici” su dali još tri gola.

Oznake: Ajaks, Dušan Tadić