Majami se raspao u drugom poluvremenu: Boston na korak od finala VIDEO

26.05.2022. | 07:44

Boston Seltiksi vjeruju u svoju odbranu i riješeni su da uvijek igraju na kartu iscrpljivanja rivala – to je donijelo vođstvo protiv Majamija u finalu Istoka sa 3-2.

Džejlen Braun je postigao 25 poena, Džejson Tejtum je dodao 22, a Seltiksi su sada pobijedili u ključnoj utakmici finala NBA lige. Savladali su Majami Hit sa 93-80 i poveli sa 3-2 u finalnoj seriji Istočne konferencije.

– Mislim da su mentalni stres i napor koji smo nanijeli nekim timovima svojom odbranom djelovali i ponekad nas vodili kroz plej-of – rekao je trener Seltiksa Ime Udoka.

Al Horford je imao 16 poena, a Derik Vajt je dodao 14 za Seltikse. Tejtum je meč završio sa 12 skokova i devet asistencija. Bam Adebajo je postigao 18 poena i zabeležio 10 skokova za Hit, koji je šutirao 32% iz igre — nakon što je šutirao 33% u pobjedi Bostona od 20 poena u četvrtoj utakmici.

Vinsent je dodao 15, Džimi Batler 13, a Dankan Robinson 11 poena za Majami. Hit je imao 7/45 u šutu za 3 poena, nije se snašao bez povređenog Hiroa, bilo je još kadrovskih problema što je Boston znao da iskoristi.

– Nećemo praviti nikakvu vrstu zaobilaženja realnosti ili bilo kakav izgovor. Boston nas je pobijedio. I da to bude jasno. Ima momaka koji su daleko od 100% na obje strane – rekao je bez uvijanja trener Majamija Erik Spolstra.

Ova serija je doživela ogromne promene momenta, seriju Majamija od 44-14 u prvoj utakmici, 60:21 je bila serija Bostona u drugom meču, Majami je treći meč otvorio sa 46:20, pa je uslijedila serija 57:33 za Boston u istom meču. U četvrtom duelu, Boston je meč otvorio sa 26:4, pa se nastavio trend nadrealnih momenata, s time da je Boston preuzeo primat i u petom meču.  Seltiksi su imali seriju od 24:2, pa se od 59:58 došlo do 83:60 za Seltikse!

– U prvom poluvremenu je bilo teško jer nismo šutirali i gubili smo loptu. Ali ključ za nas je bio da nastavimo da radimo ono što radimo u odbrani, a zatim u napadu da igramo kako igramo. I na kraju smo uspeli da to pokrenemo – rekao je Horford.

Boston je nadigrao Majami sa 32:16 u ključnoj trećoj četvrtini, držeći Hit na 17% šuta. Na 11 razlike, Boston je opet napravio nalet novom serijom od 14:2, vezao je Braun tri trojke za dva i po minuta, pa se otišlo na +23 u mirnu luku.

– Još uvijek smo tu, još  moramo da igramo ove utakmice. I dalje želimo da pobijedimo – ne predaje se Adebajo.

Seltiksi nisu stigli do finala NBA lige od 2010, a od tada su bila četiri puta u finalu Istoka, uz dva poraza od Majamija i dva od Klivlenda. Postojale su i dvije šanse poput one koja čeka u petak — 6. utakmica 2012. protiv Hita i 7. utakmica 2018. protiv Kavalirsa.

Oznake: Boston, Majami