Majami nije imao Džimija, a Atlanta Bogdana: Hoksi ispali

27.04.2022. | 07:34

Srpski bek Bogdan Bogdanović nije mogao da pomogne svojim Atlanta Hoksima da izbjegnu eliminaciju iz plej-ofa – to je potvrđeno samo nekoliko sati pred peti meč serije prve runde doigravanja u Istočnoj konferenciji protiv Majami Hita.

Srbin je odsustvovao zbog povrede koljena, ekipa sa Floride je peti meč dobila rezultatom 97:94 i ukupnim skorom 4-1 prošla u narednu rundu, prenosi Sportklub.

Tamo će protivnik timu Erika Spolstre biti bolji tim iz duela Filadelfija Seventisiksers – Toronto Reptors, a Embid, Harden i drugovi trenutno vode sa 3-2 u seriji.

Majami je u noći između utorka i srijede bio oslabljen neigranjem svog najboljeg igrača, Džimija Batlera, koji je baš kao i Bogdanović odsustvovao zbog povrede koljena. Utakmica je bila neizvijesna na startu, a prvu veću razliku krajem prvog poluvremena stiču gosti – prave seriju 17:0 i krajem druge četvrtine vode 54:40.