Luksemburg savladao Crnu Goru u Podgorici

13.10.2020. | 23:25

Fudbaleri Luksemburga priredili su iznenađenje i pobijedili Crnu Goru 2:1 u utakmici Lige nacija.

Veliki šok u Podgorici pripredili su gosti u meču koji je Crnogorcima praktično značio promociju u B diviziju.

Sve je praktično bilo spremno za slavlje, posebno kada je Igor Ivanović u 34. minutu doveo “sokolove” u vođstvo.

Činilo se da Crna Gora ide ka cilju jer su imali “autoput” do prvog mjesta, ali…

Prvo je Edvin Muratović izjednačio, momak koji je bio član mlađih selekcija baš Crne Gore, a preokret je stigao četiri minuta prije kraja meča.

Danijel Sinani postigao je prelijep gol i unio dramu u grupu, jer su obje selekcije bodovno poravnate.

Kako prenosi “B92”, na kraju je Crna Gora dodatno zakomplikovala situaciju zbog crvenih kartona Marku Jankoviću i njegovom imenjaku Simiću, a na drugoj strani je pocrvenio Oliver Til.