Lukaku odlučio polufinale: Čelzi će igrati za titulu svjetskog klupskog šampiona VIDEO

09.02.2022. | 19:38

Fudbaleri Čelzija i brazilskog Palmeirasa igraće za titulu klupskog šampiona svijeta.

Osvajač Lige šampiona je u drugom polufinalu, teže nego što se očekivalo, savladao saudijski Al Hilal 1:0. Meč u Abu Dabiju odlučio je gol Romelua Lukakua u 32. minutu.

Kai Haverc je napravio veliki dio posla, centrirao je, a jedan defanzivac domaćina nespretno reagovao i Lukakuu ostavio zicer.

Belgijanac nije propustio da prihvati poklon i smjesti loptu u mrežu, što će se kasnije ispostaviti kao trenutak odluke.

Imao je Čelzi više od igre, ređali su se promašaji Hakima Ziješa, Haverc je pogodio stativu, a na sve to je malo falilo da uslijedi kazna.

U posljednjih 20 minuta Al Hilal je mogao da dođe do izjednačenja, ali je golman Kepa Arisabalaga odbranio udarce Muse Marege i Mohameda Kana, a blizu je bio i Mateus Pereira.

Na kraju, Saudijci imaju za čime da žale jer su se “plavci” provukli, koji jesu dominirali u prvom poluvremenu, u drugom se kockali, ali na kraju ipak prošli.

Sada će Čelzi imati priliku da osvoji prvu titulu šampiona planete, nakon što je 2012. godine izgubio od Korintijansa 1:0.

Ponovo će mu brazilski tim biti rival, ovog puta Palmeiras, pošto je dan ranije bio bolji od egipatskog Al Ahlija 2:0. Finale je na programu u subotu od 17.30.

Oznake: Čelzi, Romel Lukaku