Luis Hamilton pobijedio u trci u Bahreinu

31.03.2019. | 19:28

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Bahreina.

Hamilton je ostvario 74. pobejdu u karijeri. Trka je završena iza vozila bezbjednosti koje je izašlo na stazu dva kruga pre kraja, pošto su se oba vozila Renoa, Niko Hulkenberg i Danijel Rikardo zaustavili na stazi.

Aktuelni svjetski prvak je u 49. krugu obišao do tada vodećeg Šarla Leklera iz Ferarija, koji je izgubio poziciju zbog problema sa motorom.

Drugo mjesto zauzeo je Valteri Botas iz Mercedesa, a Lekler je zadržao treće mjesto. On je osvojio dodatni bod pošto je odvezao najbrži krug.

Vozač Red Bula Maks Verstapen zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Sebastijan Fetel iz Ferarija, a šesti Lando Noris iz Meklarena. Vozač ekipe Alfa Romeo Kimi Raikonen zauzeo je sedmo mjesto, osmi je bio Pjer Gasli iz Red Bula, deveti Aleks Albon iz Toro Roso, a 10. mesto zauzeo je Serhio Peres iz ekipe Rejsing Point.

Naredna trka u šampionatu vozi se 14. aprila za Veliku nagradu Kine.

Izvor:(BETA)