“Ludilo” trajalo čak 12 minuta! Ovo je najduži VAR u istoriji srpskog fudbala

08.08.2023. | 10:18

Utakmica između Radnika iz Surdulice i Spartaka iz Subotice, koja je silom prilika igrana u Nišu, ostaće upamćena po rekordnom vremenu koje je sudija meča Momčilo Marković proveo konsultujući VAR provjeru.

VAR provjera je trajala čak 12 minuta, i to zbog ofsajda.

Vukašin Bogdanović je postigao gol za 2:0 u 58. minutu, ali su njegovi saigrači i on morali dugo da čekaju konačnu odluku. Sudije iz VAR sobe Milan Stefanović i Dušan Pančić su zbog potencijalnog ofsajda pozvale Markovića da pogleda situaciju.

Poslije 12 minuta gledanja sporne situacije iz različitih uglova, Marković je pokazao na centar. Radnik je na kraju slavio sa 2:0, a prvi gol je u 4. minutu postigao Vuk Mitošević.

Radnik igra u Nišu zbog problema sa terenom u Surdulici.

Poslije ove pobjede Radnik ima četiri boda, a Spartak je ostao na tri. U narednom kolu Radnik gostuje Voždovcu, a Spartak dočekuje Železničar iz Pančeva.