“Luda” završnica: Totenhem vodio do 90. minuta, pa izgubio utakmicu

11.11.2023. | 17:53

Oslabljeni nizom povreda, fudbaleri Totenhema nisu uspjeli da zaliječe rane od poraza od Čelsija ni na gostovanju Vulverhemptonu. Imali su tri boda u džepu sve do nadoknade vremena, a kući se vraćaju praznih džepova.

Prvi duel 12. kola Premijer lige donio nam je pobjedu Vulverhemptona protiv Totenhema koji je vodio sve do prvog minuta nadoknade vremena. Vulvsi su na kraju slavili rezultatom 2:1.

Ekipa Angelosa Postekoglua je povela nakon nepuna tri minuta igre. Odlično je Brenan Džonson primio lopu i zatresao mrežu Vulvsa.

Bila je to zapravo i jedina ozbiljna prilika u 90 minuta. A onda je Pablo Sarabija uspio to da promijeni. Igrao se prvi minut nadoknade kada je Kuna odlično pronašao Sarabiju, a ovaj poslao loptu u mrežu za 1:1 i postigao zaista sjajan gol.

Nisu Vulvsi stali na ovome. Nastavili su da pokušavaju i to im se isplatilo u sedmom minutu nadoknade. Ovoga puta je Sarabija bio u ulozi asistenta, a gol za pobjedu postigao je Mario Lemina.

Totenhem je imao nešto veći posjed, ali je stvorio samo šest prilika.

Oznake: Totenhem, Vulves