Loša uvertira za Australijan open: Nadal izgubio i drugi meč ove sezone

02.01.2023. | 12:42

Dva poraza i nula pobjeda je bilans Rafaela Nadala na startu 2023. godine.

Španski as je juče izgubio meč od Kamerona Norija na Junajted kupu, a danas mu je mjeru uzeo i Aleks de Minor, predstavnik Australije na istom takmičenju.

Rafa je dobio prvi set protiv De Minora i tu kao da je ostao bez snage – 6:3, 1:6, 5:7.

Bez obzira na rezultat ovog meča Španija svakako nije mogla da prođe dalje, u narednu fazu takmičenja, mada to teško da je uticalo na Nadala, da sa manje od sto odsto želje i mogućnosti izađe na teren. Ipak, poslije solidnog prvog seta, u kojem De Minor nije uspio da sačuva brejk do kojeg je došao, Rafa je potpuno stao sa igrom.

Australijanac je drugi set dobio sa 6:1, mada je taj dio meča trajao čak 55 minuta. Nadal nije dobio nijedan gem na svoj servis! A, samo jedan gem u cijelom setu je prošao bez ijedne brejk lopte.

U trećem setu je viđen po jedan brejk na obje strane i to spojeni jedan za drugim. Kod rezultata 5:5 Rafi je potpuni zakazao servis i izgubio je gem bez osvojenog poena, dok je De Minor u narednom došao do pobjede takođe “sa nulom”.

Početak godine nije najsjajniji za Nadala, koji na prvi grend slem u sezoni, Australijan open, ide kao branilac titule.