Loš start na Mundobasketu: Težak poraz košarkašica BiH

22.09.2022. | 08:05

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je težak poraz u duelu protiv Portorikanki (58:82) na otvaranju Svjetskog prvenstva u Australiji.

Iako se košarkašicama BiH uoči ovog meča dala uloga favoritkinja, to na terenu nisu opravdale pa su Portorikanke u Sidneju razbile najbolju žensku košarkašku selekciju BiH.

Nakon prve četvrtine se vidjelo da je BiH u velikom problemu s obzirom da su dame s ostrvske države vodile s 15 poena prednosti (16:31). U drugoj četvrtini bh. reprezentacija se malo budi, ali ponovo bez efikasnije završnice (20:22).

Na odmor se otišlo pri rezultatu 36:53, a u drugom poluvremenu publika u Sidneju je gledala sličan meč. Treća četvrtina je opet otišla u korist protivnica BiH (9:16), a posljednja faza igre je završena 13:13. U konačnici na semaforu je stajalo 58:82.

Najefikasnija u ekipu BiH bila je Džons sa 15 poena i osam skokova, dok je u protivničkoj reprezentaciji briljirala Arelja Guirantes upisavši 26 poena i devet skokova.

Sljedeću utakmicu reprezentacija BiH igra protiv Kine u petak u 06:30 po srednjoevropskom vremenu.