Loš dan za srpskog tenisera: Lajović eliminisan u drugom kolu mastersa u Parizu

01.11.2023. | 17:42

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspio da se plasira u osminu finala mastersa u Parizu, pošto je večeras u drugom kolu poražen od Australijanca Aleksa de Minora 4:6, 6:4, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 10 minuta. De Minor je 13. teniser svijeta, dok je Lajović 48. na ATP listi. Ovo je bio treći međusobni duel srpskog i australijskog tenisera, a treći trijumf De Minora.

Lajović je prvi set dobio rezultatom 6:4. Australijanac je u sedmom gemu drugog seta pri rezultatu 3:3 napravio brejk i poveo 4:3. De Minor je potom održavao prednost od dva gema i drugi set je dobio sa 6:4.

U trećem setu viđena je velika borba. De Minor je poveo 2:0, ali je Lajović izjednačio na 2:2. Australijski teniser je u petom gemu napravio novi brejk i poveo 3:2, a onda je održavao prednost od dva gema i treći set je dobio rezultatom 6:4.

De Minor će u osmini finala mastersa u Parizu igrati sa pobjednikom meča između Italijana Janika Sinera i Amerikanca Mekenzija Mekdonalda.

Masters u Parizu se igra za nagradni fond od 5.779.335 evra, pišu Nezavisne.