Liverpul poslije penala šampion FA kupa

14.05.2022. | 21:52

Fudbaleri Liverpula savladali su Čelsi i osvojili FA kup poslije penal serije i pogotka Konstatinosa Cimikasa za rezultat 6:5.

Poslije 120 minuta igre na Vembliju nije bilo golova, pa su šampiona FA kupa morali da odluče penali.
Luis Diaz imao je prvu šansu za Liverpul u devetom minutu ali je siguran bio Eduard Mendi na golu.

Veliku šansu za Čelsi propustio je Kristijan Pulišić sa poludistance u 17. minutu, a novu priliku imao je samo sedam minuta kasnije, ipak još jednu neiskorišćenu.

U 33. minutu Mohamed Salah napustio je teren nakon što se požalio na povredu prepone, pa su navijači Liverpula ostali zabrinuti jer nema informacija koliko je povreda ozbiljna, a slijedi finale Lige Šampiona.

Po isteku 90. minuta rezultat je bio neriješen, pa se otišlo u produžetke, ali ni oni nisu donijeli pobjednika.

Odlučili su penali, a nakon promašaja Mejsona Maunta, precizan je bio Konstatinos Cimikas i donio Liverpulu pobjedu rezultatom 6:5 u penal seriji.

Oznake: Čelsi, FA kup, Liverpul