Liga šampiona: Ronaldinjo “pogurao” PSŽ, Atletiko i Liverpul odigrali za pamćenje

19.10.2021. | 23:17

Liga šampiona se vratila na velika vrata, a mečevi 3. kola koji su odigrani u utorak donijeli su mnogo uzbuđenja, a najviše ih je bilo u madridskom duelu Atletika i Liverpula (2:3), te pobjedi PSŽ-a nad Lajpcigom (3:2) poslije preokreta.

Nakon goleada na dvije uvodne, popodnevne utakmice (Bešiktaš – Sporting i Klub Briž – Mančester siti), ogromnu pažnju privukao je megdan na “Vandi Metropolitano”, stadionu na kome je od 8. do 34. minuta postignuto četiri gola.

Liverpul je brzo poveo sa 0:2, jer su se u strijelce upsali Mohamed Salah (postavši prvi igrač u klupskoj istoriji Crvenih sa devet uzastopnih utakmica na kojima je dao gol), pa pet minuta kasnije, u 13, i Keita, ali je na scenu onda stupio Antoan Grizman.

Najprije je iskoristio asistenciju Kokea da u 20. minutu prepolovi zaostatak, a onda u 34. oduševio pristalice “jorgandžija” jer je poslije dodavanja Žoaa Feliksa poravnao rezultat.

A zatim je junak domaćih, na zaprepašćenje publike, isključen u 52. minutu, jer mu je njemački arbitar Zibert pokazao direktan crveni karton pošto je visoko podignutom nogom, iako nehotice, udario u glavu Firmina.

A nakon što se prvi put u istoriji Lige šampiona desilo da je dvostruki strijelac isključen, rasplamsale su strasti na obje strane terena. Prštalo je sve od klizećih startova, dolazilo je i do verbalnih sukoba aktera, a onda su uslijedila i dva dosuđena, a samo jedan izvedeni penal.

Neshvatljivim ponašanjem, hokejaškim “bodičekom”, Atletikov Mario Hermozo je oborio Aleksander-Arnolda u 76. minutu, što je Salah iskoristio za vođstvo udarcem s bijele tačke, ali se potom na kratko radovao i brojčano slabiji Atletiko. Dosuđen je jedanaesterac i za domaćine, u 81. minutu poslije sudara Dioga Žote i Hozea Marije Himeneza, ali je nakon VAR-provjere poništena odluka o najstrožoj kazni, pa je cio plijen otišao na “Enfild” – 2:3.

Šokove su doživjeli navijači Pari sjen Žermena, čiji su moćni ljubimci (uz podršku Ronaldinja, koji je na terenu grlio bivšeg saigrača, Lea Mesija) zaigrali protiv Lajpciga…

Iako su primili dva gola, na kraju su upravo preko Lajonela Mesija, preokrenuli na konačnih 3:2, uz “Panenka” jedanaesterac čuvenog Argentinca, pišu “Novosti”.

Inter je, nakon što su po gol i asistenciju, “razmijenili” DžEko i Vidal, pobijedio ekipu Šerifa sa 3:1, a kada je sve bilo riješeno, od 85. minuta u igru je za domaće “nerazure” ušao i naš iskusni internacionalac Aleksandar Kolarov. U istoj, D grupi, ubjedljiv je bio Real. Iako Luka Jović nije otputovao u Ukrajinu, madridski gigant uopšte nije imao golgeterskih problema, sa 0:5 je isprašio ekipu Šahtjora i došao na diobu prvog mjesta sa Šerifom (po šest bodova, dva više od Itnera.)

Sa druge strane, uz majstoriju Dušana Tadića, Ajaks je deklasirao Borusiju Dortmund sa 4:0 i tako zakoračio ka drugoj fazi elitnog takmičenja.