Liga šampiona: Real u finišu meča slomio Nijemce, odličan meč i Istanbulu

20.09.2023. | 21:09

Prva dva meča večerašnjeg programa Lige šampiona odigrana su u Madridu i Istanbulu.

Real Madrid je u novu sezonu Lige šampiona ušao pobjedom, pošto je večeras na Santiago Bernabeu stadionu pobijedio ekipu Union Berlina.

Dugo smo čekali na pogodak u duelu ova dva tima, iako je Real dominirao od početka i ka golu Uniona šutnuo skoro trideset puta, piše SC Sport.

Ponovo je u junaka Madriđana izrastao fenomenalni Džud Belingem, koji je u 94. minuti pogodio za pobjedu svog tima.

U Istanbulu je viđen sjajan meč između Galatasaraja i Copenhagena, koji je završen podjelom bodova rezultatom 2:2.

Prvak Danske vodio je golovima Elijounousija i Goncalvesa, a stvari su se počele komplikovati u 72. minuti kada je isključen Jelert.

Boji je u 86. minuti vratio Galatu u život, a fenomenalan gol dvije minute poslije postiže Tete. Zaha ga je pronašao sjajnim centaršutem na 15 metara iskosa od gola, a Tete divnim volejem pogađa za konačnih 2:2!