Liga nacija: Portugal bez Ronalda razbio Hrvate, trijumf Francuske

05.09.2020. | 22:57

U derbi meču Lige nacija Portugal je kao domaćin deklasirao reprezentaciju Hrvatske 4:1 (1:0).

Oslabljeni neigranjem najboljeg fudbalera Kristijana Ronalda, koji ima problema s infekcijom nožnog palca, Portugalci su demonstrirali silu protiv “kockastih” na otvaranju druge sezone Lige nacija – A grupe 3.

Na prvi pogodak na stadionu “Dragao” čekalo se sve do 41. minuta, kada je mrežu golmana Livakovića pogodio desni bek Žoao Kanselo.

Već u 58. minutu na semaforu je stajalo 2:0, pogodio je Diogo Žota, da bi na 3:0 povisio vunderkid Žoao Feliks, od kojeg se očekuje da naslijedi Kristijana Ronalda u budućnosti.

Hrvatska, šesta reprezentacija na FIFA rang listi, nije ličila na sebe. U svim segmentima igre Portugal je bio dominantan, što potvrđuje i statistika – 25 šuteva ka golu Hrvatske, od čega čak 10 u okvir, naspram svega dva šuta u okvir gola koliko su imali “kockasti”.

Bruno Petković je pogotkom u 90. minutu na asistenciju Rebića smanjio rezultat na 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Andre Silva golom u petom minutu sudijske nadoknade, piše portal “Nova.rs“.

U drugom meču Lige A, grupe 3 – Francuska je kao gost golom Kilijana Mbapea u 41. minutu porazila Švedsku.

U istom terminu odigran je i meč Danske i Belgije, Liga nacija A grupa 2 i gosti su odnijeli čitav plijen – 0:2 (0:1).

Strijelci za “đavole” bili su Denajer u devetom minutu i Mertens u 77. minutu.