Liga nacija: Hrvatska nadigrala Dansku sa 2:1

22.09.2022. | 22:49

U okviru grupe A Lige nacija odigrane su četiri interesantne utakmice.Prilično uzbuđenja viđeno je na Maksimiru gdje je Hrvatska nadigrala Dansku sa 2:1, dok su Francuska i Holandija upisale sigurne pobjede od 2:0.

U Hrvatskoj nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali je poslije uslijedio vatromet. Prvo je Borna Sosa doveo Vatrene u prednost, da bi Kristijan Eriksen bio strijelac u 77. minutu.

Kada je djelovalo da će Danci izdržati, Majer je dao gol u 79. minutu i Hrvati su upisali važna tri boda.

Sa ovom pobjedom Hrvati su ovjerili prvo mjesto i plasman na završnu smotru Lige nacija.

Francuska se mučila da probije oklop nezgodnih Austrijanaca, ali se to dogodilo u drugom poluvremenu. Prvo je precizan bio Kilijan Mbape u 56. minutu, a onda je i Olivije Žiru u 65. pogodio na asistenciju Antoana Grizmana i tako su Trikolori osigurali pobjedu.

Poljaci su dočekali Holandiju, ali nisu uspjeli da se izbore sa sjajnom brzinom koju posjeduje ekipa popularnog Oranja.

Već u 14. minutu na asistenciju Damfriza pogodio je Gakpo, dok je Stiven Bergvajn postigao još jedan pogodak i povisio na 2:0.

Na kraju, u pobjedi Belgije od 2:1 nad Velsom dominirao je Kevin de Brujne koji je dao gol i upisao asistenciju.