Lids bez šanse: Arsenal krupnim koracima ide ka tituli

01.04.2023. | 18:01

Arsenal ne posustaje. Topnici su danas na svom stadionu u okviru 29. kola Premiershipa deklasirali Leeds rezultatatom 4:1 i tako nastavili sigurno koračati ka novoj tituli prvaka.

Pitanje pobjednika u današnjem susretu niti u jednom momentu nije bilo u pitanju, a domaćini su poveli u 35. minuti kada je iz penala pogodio Jesus.

U drugom dijelu vidjeli smo još četiri gola. Prvo je White u 47. minuti povisio na 2:0, da bi samo osam minuta kasnije Jesus povisio na 3:0, prenosi UNA.

Počasni gol za Leeds djelo je Kristensena u 76. minuti, a konačan rezultat postavio je Xhaka u 84. minuti za 4:1.

Tim Mikela Artete sada ima osam bodova prednosti ispred Cityja.

U ostalim utakmicama izdvajamo pobjedu Bournemoutha nad Fulhamom rezultatom 2:1, ljepoticu dana odigrali su Brighton i Brentford, a bilo je 3:3.

Crystal Palace je slavio 2:1 protiv Leicestera, dok su Nottingham i Wolves odigrali 1:1.