Leće uz preokret nastavilo seriju slavlja: Roma kod kuće bolja od Bolonje

04.01.2023. | 19:55

Timovi iz italijanske prijestonice imali su polovičan učinak u 16. kolu Serije A.

Roma je kod kuće slavila minimalnim rezultatom (1:0) Bolonju.

Jedini pogodak na meču postigao je Lorenco Pelegrini iz jedanaesterca u šestom minutu, nakon što je prethodno oboren Paolo Dibala.

Ovom pobjedom je tim Žozea Murinja prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede i uključio se u trku za Ligu šampiona.

Roma je trenutno šesta sa 30 bodova koliko ima i četvrtoplasirani Inter uz utakmicu manje. Bolonja je 11.

Na ruku im je išao poraz Lacija koji je nakon preokreta Lećea ostao bez sva tri boda (2:1). Kada su Rimljani poveli u 14. minutu preko Ćira Imobilea svi su očekivali lak posao za “nebesko plave”.

Ipak, u drugom poluvremenu mrežu gostiju su zatresli Strefeca i Kolombo za ostanak bodova kod kuće.

Lacio sada ima isto bodova koliko i Roma i peti je samo na gol razliku. Leće je na 13. poziciji.

Oznake: Lacio, Serija A