Lazetić debitovao u Seriji A: Umalo donio pobjedu Milanu

09.11.2022. | 08:08

Fudbaleri Milana odigrali su na gostovanju kod Kremonezea samo 0:0, u meču 14. kola Serije A.

Aktuelni prvak je razočarao u lokalnom derbiju Lombardije i nije uspio da ostvari trijumf protiv 18. tima na tabeli.

Milan se “sapleo”, zaostaje za vodećim Napolijem osam bodova, dok je Kremoneze sa trećim uzastopnim remijem došao do sedmog poena u sezoni.

“Rosoneri” su bolje šanse imali u prvom poluvremenu, ali Dijas, Tšau i Mesijas nisu uspijevali da savladaju Karnesekija.

To je za nogom pošlo Divoku Origiju u 56. minutu, ali je njegov gol bio poništen zbog ofsajda.

Stefano Pioli je u 83. minutu šansu da debituje u Seriji A pružio Marku Lazetiću, koji je zimus došao iz Crvene zvezde, a on je ubrzo po ulasku na teren zaradio žuti karton zbog guranja sa Meiteom.

Lazetić je ove sezone bio samo na klupi protiv Napolija i Empolija, dok je prošle upisao četiri minuta u Kupu protiv Intera.

Na ovom susretu protiv Kremonezea u posljednjim trenucima se lijepo okrenuo, ali je sa lijeve strane iskosa lijevom nogom šutirao preko prečke, te promjene rezultata nije bilo.