Lanin otac nije krio ponos i sreću: Gospodo, moja ribica – Lana Pudar

17.08.2022. | 19:15

Najbolja plivačica Lana Pudar ponovo je oduševila osvajanjem zlatne medalje na Evropskom prvenstvu, a na Facebooku se oglasio i njen otac Velibor, koji nije krio ponos i sreću zbog njenog novog velikog istorijskog uspjeha.

“Evropska seniorsko prvakinja 200 metara delfin. Gospodo, moja ribica – Lana Pudar”, poručio je Velibor.

Lana je danas osvojila je zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u Rimu.

U današnjem finalu Lana je imala vrijeme 2:06.81 i postala šampionka Evrope u ovoj disciplini.

Srebrenu medalju osvojila je Dankinja Helena Bah, koja je zabilježila vrijeme 2:07.30, dok je Italijanka Ilaria Kusinato osvojila bronzanu medalju sa vremenom 2:07.77.