Lajpcig slavi Nkunkua: Njemački tim izborio polufinale Lige Evrope

14.04.2022. | 21:08

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u polufinale Lige Evrope pošto su u revanšu četvrtfinala savladali ekipu Atalante sa 2:0.

Prvi meč je završen neriješnim ishodom, pa je pobjeda obema ekipama bila imperativ.

U Njemačkoj su u prvom meču pogađali Luis Murijel za Atalantu u 17. minutu, pa onda poslije promašenog penala Andrea Silve u 58, Davide Zapakosta je zatresao svoju mrežu za 1:1.

Drugi meč je otišao na vodenicu njemačkog kluba, koji je poveo u 18. minutu, golom Kristofera Nkunkua.

Atalanta je nešto više držala loptu i imala je pet šuteva više od rivala, ukupno 16.

Timu iz Italije to nije bilo dovoljno, pošto su Nijemci bili precizniji i od 11 udaraca, sedam je išlo u okvir gola.

Drugi koji je završio iza leđa Huana Musa, desio se u 87. minutu poslije penla, a egzekutor je opet bio Nkunku za 2:0.

Lajpcig je u protekle dvije godine već bio među četiri najbolje ekipe jednog od dva najbolja evropska takmičenja, ali su 2020. bili među najboljima u Ligi šampiona.