Lajpcig je u polufinalu Lige šampiona

13.08.2020. | 23:13

Drugi polufinalista Lige šampiona je Lajpcig, koji je na stadionu “Žose Alvelade” u Lisabonu savladao Atletiko Madrid sa 2:1 (0:0).

Tim Julijana Nagelsmana je u ovom susretu forsirao svoju filozofiju ofanzivnog fudbala i to je na kraju presudilo, odlučujućim golom u 88. minutu.

Strijelac je bio Adams, tragičar Stefan Savić, a junak Marsel Sabicer, koji je fantastičnim pasom “probušio” odbranu Atletika i započeo akciju za pobjedonosni pogodak.

Meč je počeo u veoma dobrom ritmu, a prvu veću priliku imali su Nijemci.

Marsel Halstenberg je dočekao na volej izbijenu loptu Stefana Savića, ali je sa pet ili šest metara poslao visoko preko gola.

Poslije nekoliko uvodnih minuta primjetne agresije Lajpciga, Atletiko se oslobodio pritiska i odgovorio.

Najprije je Јanik Karasko zagrijao dlanove Petera Gulačija, a potom je Gulači imao kontakt sa Saulom u kaznenom prostoru…

Marčinjak je pokazao da nema penala.

Pričaće se o ovom momentu…

Ritam meča je bio dosta dobar i u nastavku, ali nije bilo većih šansi.

Dijego Simeone je uspio u svojoj namjeri da uspori ritam meča.

A onda, Lajpcig je ponovo ubrzao trku i agresiju početkom drugog poluvremena.

Bilo je vidljivo da više žele pogodak i do njega su izabranici Јulijana Nagelsmana došli u 51. minutu.

Sjajnu akciju i višak na desnoj strani iskoristio je Dani Olmo koji je bio egzekutor.

Sada je bilo ja Atletiku da odgovori i reakcija je pokazana.

Tačnije, živost je unio Žoao Feliks koji je za samo nekoliko minuta u igri napravio razliku.

Zapravo, pokazao je zašto je bio plaćen 120.000.000 evra.

Odigrao je sjajan dupli pas sa Dijegom Koštom i krenuo sam na Gulačija.

Јedino rješenje bilo je da bude oboren, što je učinio Klosterman.

Upravo Portugalac je izveo penal i rutinski ga realizovao za 1:1.

Od tog momenta tempo je pao.

Razumljivo, niko nije želio da više rizikuje primljen gol, ali ga je primio upravo tim kome je oprez i defanziva specijalnost.

Ali, od fantastičnog pasa Marsela Sabicera kojim je vezista Lajpciga “pocijepao” posljednju liniju španskog tima nije bilo odbrane.

Na majstorski način je “spojio” sa šesnaestercem Anhelinja, a on odložio do Tajlera Adamsa.

Uslijedio je šut, lopta je zakačila Stefana Savića i promijenila smjer, te tako prevarila Јana Oblaka.

Gol kojim je Lajpcig prošao u polufinale!

Atletiko je krenuo na sve ili ništa, ali je na kraju dobio – ništa.

Nijemci su se odbranili, mada je Alvaro Morata u dva navrata imao šansu da poravna rezultat.

Ali, previše je komplikovao i poslije sedam minuta nadoknade Lajpcig će ipak na megdan Pari Sen Žermenu!