Lajović u drugom kolu: Šampion Srpska open-a napreduje u Madridu

27.04.2023. | 20:47

Sprski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Madridu pošto je na startu pobijedio Džejsona Kublera rezultatom 6:3, 6:3.

Lajović je poslije osvajanja titule u Banjaluci nastavio sjajan niz i za sat i 24 minuta savladao je 63. igrača svijeta iz Australije.

Srbin je u drugom gemu napravio brejk, u četvrtom nije iskoristio tri šanse da rivalu još jednom oduzme servis, ali je bez većih poteškoća priveo kraju taj dio meča.

U drugom setu nije bilo brejka sve do sedmog seta, kada je Lajović napravio ključan korak ka pobjedi, a u posljednjem gemu po drugi put je oduzeo serivs rivalu i ovjerio mjesto u drugoj rundi.

Srpskog reprezentativca u narednoj kolu očekuje meč sa sedmim teniserom sveta Feliksom Ože-Alijasimom iz Kanade, navodi Sportklub.