Lajović stao na prvoj prepreci, De Minor u drugom kolu mastersa u Rimu

09.05.2022. | 22:08

Dušan Lajović je nakon dobrih kvalifikacija zaustavljen u prvom kolu mastersa u Rimu.

Od srpskog tenisera bolji je u dva seta bio Aleks de Minor koji je na kraju pobjedu upisao rezultatom 6:4, 6:1 za sat i 40 minuta igre.

Spasao je Lajović četiri brejk lopte već u drugom gemu, da bi u trećem i sam propustio tri.

Srpski teniser je imao priliku za brejk i u petom gemu, ponovo je sam bio na mukama u osmom i na kraju je poklekao u desetom. De Minor je sa nulom osvojio ovaj gem i tako osvojio prvi set.

U drugom setu je Lajović bio taj koji je prvi imao brejk lopte, i to tri u trećem gemu. Nije ih realizovao i za to je stigla kazna u vidu brejka već u sljedećem gemu nakon čega je De Minor i potvrdio brejk i poveo 4:1 u drugom setu.

To je Lajovića očigledno demoralisalo pa je pretrpio još jedan brejk nakon čega je De Minor svojim servisom potvrdio pobjedu.

De Minoru će u drugom kolu rival biti Tomi Pol koji je u svom prvom meču bio bolji od Alberta Ramosa-Vinjolasa (6:4, 6:4).