Kvalifikacije za SP: Sjeverna Makedonija savladala Island i izborila baraž

14.11.2021. | 20:22

Fudbalska reprezentacija Sjeverne Makedonije je u posljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pobijedila Island rezultatom 3:1, te tako izborila baraž.

Junak Makedonaca bio je Eljif Elmas, dvostruki strijelac u večerašnjoj utakmici. Selekcija Sjeverne Makedonije je povela u 7. minuti kada je pogodio Ezgjan Alioski. U 40. minuti je poništen pogodak Darka Čurlinova, da bi se Island u 54. minuti vratio u ovu utakmicu.

Jon Dagur Torsteinson (Tjorsteinsson) je iskoristio dodavanje Ingija Bjarnasona, te matirao Stoleta Dimitrievskog. Makedoncima je u ovom meču bio potreban trijumf, a onda je Eljif Elmas uzeo stvari u svoje ruke. Prvo je pogodio u 65. minuti, da bi u 87. minuti svojim drugim golom Elmas potvrdio pobjedu i baraž za svoj tim, piše “Avaz”.

U posljednjem kolu kvalifikacija u grupi J Njemačka je kao gost savladala Jermeniju sa 4:1, dok je Rumunija slavila kod Lihtenštajna sa 2:0.