Kvalifikacije za SP: Francuska sigurna, važne pobjede Hrvatske i Rusije

07.09.2021. | 22:47

U veoma važnoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo reprezentacija Hrvatske je savladala Sloveniju (3:0).

Tim Zlatka Dalića bolje je otvorio susret, a do prednosti je stigaou 33. minuti kada je mrežu Slovenije pogodio Livaja.

Sa 1:0 se otišlo na odmor da bi u 66. minuti Pašalić udvostručio prednost Hrvatske i zapravo odlučio pitanje pobjednika. U sudijskoj nadokandi vremena Vlašić je pogodio za ubjedljivu pobjedu Vatrenih.

U ovoj grupi do pobjeda su stigli i Rusija, te Slovačka. Rusija je bila bolja od Malte (1:0), dok je Slovačka savladala Kipar također sa 1:0.

Hrvatska i Rusija imaju po 13 bodova i vjerovatno će voditi borbu za prvo mjesto, dok Slovačka sa 9 bodova čeka svoju priliku iz prikrajka.

Francuska je prrekinula niz od pet uzastopnih utakmica bez pobjede savladavši Finsku rezultatom 2:0. Oba pogotka za Francusku postigao je Griezmann, prvi u 25. minuti, a drugi u 54. Sa 12 bodova Francuska je prva u našoj grupi,

Ukrajina i Finska imaju po 5, dok su Zmajevi i Kazahstanci osvojili po tri, piše SportSport.ba.