Kvalifikacije za SP: Engleska ubjedljiva, Sjeverna Makedonija ispustila pobjedu u finišu meča

05.09.2021. | 20:44

Fudbaleri Engleske ubjedljivo su savladali Andoru sa 4:0 na svom terenu u petom kolu grupe I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se 2022. godine održava u Kataru.

Pobjednik se nijednog momenta nije dovodio u pitanje, iako je tim Gereta Sautgejta vodio samo 1:0 poslije prvih 45 minuta. Gol je postigao DžEsi Lingard u 18. minutu.

U nastavku susreta domaći su dodatno pojačali prtisak, što je rezultovalo sa još tri pogotka iza leđa Đozepa Gomeša.

Lingard je postigao još jedan pogodak, a preostala dva su bili djelo kapitena Harija Kejna i Bukaja Sake.

“Gordi albion” poslije ove utakmice ima maksimalan učinak od pet pobjeda i 15 bodova, dok je Andora peta sa tri boda.

Sjeverna Makedonija je bila nadomak pobjede protiv Islanda u gostima, ali je u finišu utakmice uspjela da prospe prednost.

Darko Velkovski je bio taj koji je načeo mrežu domaćina već u 11. minutu. Prednost je duplirao Esdžan Alioski u 54. minutu.

Nadu domaćinu da može da izbjegne poraz donio je Brinjar Bjarnason golom u 78. minutu. Island je do remija došao 84. minutu kada je Andri Gudjonsen savladao Stoleta Dimitrievskog.

Sjeverna Makedonija zauzima treću poziciju na tabeli sa osam bodova, dok je Island peti sa četiri boda.