Kvalifikacije za SP: Bugari zaustavili evropske prvake, Španija poražena u Švedskoj

02.09.2021. | 23:00

Nekoliko zanimljivih dvoboja odigrano je večeras u evropskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Evropski prvak Italija ugostila je Bugare i odigrala samo 1:1 iako je bila veliki favorit prije ovog meča.

Federiko Kjeza  doveo je “Azure” u vođstvo u 16. minuti, a poravnao je Atanas Iliev u 39..

Španija je poražena na gostovanju u Švedskoj rezultatom 2:1. Španci su poveli golom Karlosa Solera (Karlos) u petoj minuti, a onda je prvo na 1:1 poravnao Aleksander Isak  u šestoj, da bi Viktor Klason donio Šveđanima pobjedu u 57. minuti meča, prenosi Avaz.

Engleska je gostovala u Mađarskoj i slavila s čak 4:0.

Otpor domaćina prvi je slomio Rahim Sterling u 55. minuti, a do kraja su mrežu Mađara do vrha napunili Heri Kejn (Hari Kane) u 63, Heri Megvajer  u 69, te Deklan Rajs  u 87. minuti meča.