Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo: Srbija sigurna u Luksemburgu

10.09.2019. | 22:43

Fudbaleri Srbije savladali su u gostima Luksemburg sa 3:1 u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija nije dominirala u Luksemburgu, kao što bi mnogi očekivali, ali je došla do trijumfa.

„Orlovi”, bez povrijeđenih Tadića i Jovića, najviše je prijetila preko Mitrovića. Probao je prvo glavom, potom i nogom ali nije bio precizan.

Luksemburg se razigrao, napravio nekoliko pristojnih akcija, ali Dmitrović nije imao ozbiljniji posao u prvom dijelu igre, osim pokušaja Rodrigeza, kada je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

Igrao se 36. minut kada je Srbija povela. Kolarov je ubacio loptu sa strane, Mitrović sam pred golom glavom smješta loptu u mrežu.

Sreća je bila na strani „orlova” u samom finišu prvog dijela igre, kada je Til šutirao a lopta završila na stativi.

Nemanja Radonjić je dobio priliku u nastavku i iskoristio je na najbolji mogući način.

Poslije deset minuta igre u drugom dijelu, Radonjić je sa ivice šesnaesterca odmjerenim udarcem savladao golmana domaćih i pogodio za 2:0.

Luksemburg je sve više i jače napadao, što se isplatilo u 66. minutu.

Zadnja linija je zaspala, Turpel je to iskoristio i smanjio na 2:1.

Sve hrabriji Luksemburžani su bili i sve opasniji. Najbliži izjednačenju su bili u 73. minutu, kada je Dmitrović perfektnom intervencijom zaustavio loptu na gol liniji i sačuvao gol.

Nekoliko minuta kasnije, Da Mota je bio sam pred golom i snažno šutirao ali veoma neprecizno.

A onda, hladan tuš za domaćina. Sergej Milinković-Savić je otključao odbranu protivnika i fenomenalnim dodavanjem uposlio Mitrovića.

Napadač Fulama oči u oči sa golmanom i pogađa za 3:1.

Luksemburg je do kraja meča imao još nekoliko sasvim lijepih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom meču grupe G, Portugalci su u gostima savladali Litvaniju sa 5:1.

Ukrajina je prva sa 13 bodova, Portugalija druga sa osam (meč manje), Srbija treća sa sedam. Luksemburg ima četiri boda, a Litvanija jedan.