Kvalifikacije za Evrobasket: Srbija uništila Bugarsku

24.11.2022. | 20:40

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je večeras u Beogradu selekciju Bugarske rezultatom 79:51 (25:9, 31:7, 10:22, 13:13) u drugom meču grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2023. godine.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Tina Krajišnik sa 18 poena, dok je Aleksandra Crvendakić dodala 15. Jovana Nogić je postigla 12, dok su Ivana Raca i Ivon Anderson ubacile po 10 poena. U selekciji Bugarske najbolje su bile Borislava Hristova sa 14 i Radostina Dimitrova sa 11 poena.

Utakmica je odigrala u “Hali sportova Ranko Žeravica” pred više od 1.000 gledalaca. Pobednik meča praktično je odlučen u prvom poluvremenu, koje je Srbija dobila 56:16. Bugarska je u drugom poluvremenu zaigrala angažovanije i na kraju je uspjela da ublaži poraz.

Selekcija Srbija ima skor od dvije pobjede, a srpsku reprezentaciju očekuju dueli sa Hrvatskom kod kuće i Bugarskom u gostima u okviru februarskog FIBA “prozora”.

Direktan plasman na Evrobasket obezbjediće prvoplasirani tim, dok će drugoplasirani ući u krug sa još sedam drugoplasiranih iz ostalih grupa, od kojih će se četiri najbolja kvalifikovati na EP u Sloveniji i Izraelu.

Oznake: Bugarska, Srbija