Kvalifikacije za Euro 2020: Hrvatska u Budimpešti poražena od Mađarske

24.03.2019. | 20:15

Mađarska je u Budimpešti nakon preokreta savladala Hrvatsku rezultatom 2:1 u okviru grupe E 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Na početku meča igralo se otvoreno s obje strane, a Hrvatska je povela u 13. minuti golom Ante Rebića nakon spretne asistencije Andreja Kramarića. Nakon gola “Vatrenih”, inicijativu su preuzeli domaćini, a to im se isplatilo u 34. minuti.

Dzsudzsak je dugom loptom prevario hrvatsku odbranu i pronašao Szalaija koji je zabio za poravnanje rezultata. Nakon toga Mađari su dobili lagani vjetar u leđa, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti hrvatski gol i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

Mađarska je nastavila vršiti pritisak i u drugom poluvremenu, a do važnog trijumfa došla je u 76. minuti kada je nakon jednog i ne tako dobro izvedenog kornera Leovca nadskočio Patkai, koji je prvi put šutirao neuspješno, ali je iz drugog pokušaja uspio pogoditi za 2:1 i konačan rezultat.

Izvor:(Avaz.ba)