Kvalifikacije za EP: Srpske rukometašice poražene u Švedskoj

05.03.2022. | 19:15

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Švedske sa 33:25 u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ekipa selektora Uroša Bregara je prije dva dana uspjela da savlada Švedsku u Zrenjaninu, ali u gostima nije ponovila dobar rezultat.

Švedska je bila daleko bolji rival u revanš meču i selekcija Srbije je samo jednom imala vođstvo tokom prvog poluvremena (11:10).

Bez obzira na to, Srbija je bila u igri sve do finiša poluvremena, ali je Švedska na poluvremenu imala vođstvo od 17:14.

Švedska je u nastavku potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom i upisala ubjedljivu pobjedu.

Najefikasnija u pobjedničkom sastavu bila je Jamina Roberts sa osam golova, dva manje je upisala Helen Jenny Karlson, a u srpskom timu bolje od ostalih bile su Jelena Agbaba sa četiri i Sanja Radosavljević sa tri pogotka.