Kvalifikacije za EP: Gruzija lako sa Kiprom

15.10.2023. | 18:51

Fudbaleri Gruzije ubjedljivo su savladali selekciju Kipra rezultatom 4:0, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Gruzini su opravdali ulogu favorita, dok se u pomenutom meču najviše istakao Kviča Kvaračkelija.

Kiprani su uspjeli da na odmor odu bez primljenog gola, ali je u nastavku četa Vilija Sanjola potvrdila ulogu izrazitog favorita.

Prvi gol postigao je Kiteišvili u 46. minutu, kada se lopta odbila njemu na nogu poslije šuta Kvaračkelije.

Na 2:0 povisio je Kvaračkelija u 58. minutu, da bi u 82. minutu bio asistent Šengeliji. Konačan rezultat postavio je Miakutadze u 95. minutu susreta.

I prije ovog meča obje selekcije izgubile su šanse za plasman na prvenstvo Starog kontinenta. Gruzija se nalazi na 4. mjestu u grupi sa sedam bodova, dok je Kipar ubjedljivo posljednji sa svih sedam poraza.

Oznake: Gruzija, Kipar