Krupa se od Premijer lige oprostila porazom, Radnik se još uvijek nada Evropi

25.05.2019. | 20:37

U Bijeljini je Radnik savladao Slobodu s 1:0 u meču 33. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Radnik je današnjom pobjedom uspio da završi na petom mjestu i još uvijek može da se nada Evropi s obzirom da četvrtoplasirani Željezničar nije dobio licencu za nastup u istoj.

Tim iz Bijeljine generalno je imao jako dobru sezonu i sakupio je 44 boda na kraju, te se našao odmah iza “velike četvorke”, dok je Sloboda turbulentnu sezonu okončala na osmom mjestu sa 38 bodova, iako je u jednom trenutku bilo govora o Evropi.

Bez pogodaka je okončano prvo poluvrijeme u Bijeljini, a najbolju šansu u tom periodu meča imao je Radnik preko Bradonjića, no Vukliš je odbranio.

Nije bilo ljepote u igri Radnika i Slobode, očekivano tvrd meč, ali je na kraju presudio jedan pogodak u korist domaćih.

Igrala se 74. minuta kada je Irfan Hadžić postigao gol za 1:0 i na kraju zasluženu pobjedu Radnika.

Bijeljinski klub sada iščekuje rezultate Drugostepene komisije za licenciranje i ukoliko Željo ponovo ne dobije licencu, onda će Radnik igrati Evropu.

Mladost je u Doboju kod Kaknja dočekala Krupu te je u veoma dopadljivom meču upisala sigurnu pobjedu rezultatom 3:1.

Prvo poluvrijeme je okončano minimalnim vodstvom domaćih. U 15. minuti zabio je Anđušić.

Domaći su do drugog gola stigli u 56. minuti i to iz penala. Siguran egzekutor udarca sa bijele tačke bio je Atajić.

Svoj posljednji gol u ovoj sezoni Krupa je zabila u 73. minuti. Strijelac gola za goste bio je Brtan.

Najljepši momenat na meču viđen je u 80. minuti. Nedugo nakon ulaska u igru sjajan gol zabio je Arežina.

U ostalim utakmcima Zvijezda 09 i Zrinjski su odigrali bez golova, Čelik i Šikori Brijeg su odigrali 1:1, Željezničar je bio ubjedljiv u gostima kod Tuzla sitija 3:0, a slavio je i novi šampion Sarajevo kod GOŠK Gabele rezultatom 2:0.

Izvor:(SrpskaCafe)