Krupa savladana na domaćem terenu

31.10.2020. | 19:11

Tuzla City je u 13. kolu Premijer lige BiH kao gost savladala ekipu Krupe rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme meča u Krupi nije donijelo apsolutno ništa. Bilo je to jedno od dosadnijih poluvremena ove sezone i nije nikakvo čudo što su mreže nakon 45 minuta mirovale.

Ipak, u nastavku bolji meč. Tuzla je preuzela potpunu kontrolu nad utakmicom, a u 52. minuti veliku šansu ima Crnkić čiji volej sjajno brani Kolak.

Tri minute kasnije u šansi je Maksimović. Njegov udarac glavom odlazi preko gola, ali u 61. minuti gosti ipak postižu gol. Maksimović ubacuje loptu, a Vojo Ubiparip pogađa za 0:1.

Potom se igra ponovo umirila. Gosti su kontrolisali meč bez većih problema, ali su u 89. minuti umalo ostalo bez pobjede. Nikolić je pogodio prečku gostiju, ali na kraju tri boda odlaze u Tuzlu.

Kako piše SportSport.ba, ovo je prva pobjeda Nermina Bašića na klupi Tuzla Cityja otkako je zamijenio Zlatana Nalića na klupi, a gosti su prekinuli niz od tri utakmice bez pobjede.