Krupa pala u finišu – Rezultati 2. kola Premijer lige BiH

08.08.2020. | 22:36

Fudbaleri Krupe poraženi su minimalno (0:1) u Tuzli. Ekipa Zorana Marića je primila gol bukvalno u posljednjim minutama meča.

Prvo poluvrijeme nije donijelo velika uzbuđenja. Domaći su zaprijetili samo u trećoj minuti preko Barišića da bi na drugoj strani Stefan Nikolić šutirao glavom i poslao loptu pored stative.

Vasilije Kolak je odlično intervenisao u 54.minuti kada je zaustavio udarac Džafića a onda je Krupa žalila za propuštenom šansom. Nikolić je bio sam ispred golmana i nije uspio da ga savlada.

Ubiparip je u 70. minuti pogodio prečku a na drugoj strani opet Nikolić prijeti domaćem timu ali je slabo zahvatio loptu. Kerim Palić je pet minuta kasnije dobio drugi žuti pa je Krupa u finiš ušla sa igračem manje.

Domaći tim je tad krenuo još agresivnije i pritisak im se isplatio u finišu kada je Ramić pogodio na ubacivanje Nukića. Šteta za ekipu Zorana Marića koja je po prikazanom zaslužila barem bod i žaliće za svojim šansama.

• Tuzla-Krupa 1:0

Plasman: Borac 6, Željezničar 6, Široki 6, Sarajevo 4, Zrinjski 3, Velež 3, Tuzla siti 3, Radnik 1, Sloboda 1, Mladost DK 1,Krupa 0, Olimpik 0.