Krajinović nakon preokreta savladao Cicipasa: Grku pri udarcu pukao reket VIDEO

16.07.2021. | 16:34

Filip Krajinović savladao je četvrtog tenisera svijeta Stefanosa Cicipasa poslije preokreta u četvrtfinalu Hamburga.

Srpski igrač je do trijumfa stigao poslije dva časa i jednog minuta borbe, rezultatom 3:6, 6:1, 6:3 i u polufinalu će igrati protiv zemljaka Lasla Đerea.

Bio je ovo treći duel dvojice igrača, a u prethodna dva, pobjedu je odnosio Grk, uz gubitak jednog seta, na Rolan Garosu i u Bazelu, 2019. godine.

Činilo se da će do pobjede stići i sad, nakon manje-više rutinskog prvog seta, u kojem je prvo napravio dva breka zaredom i poveo 4:0.

Filip je uspio da vrati jedan brejk, ali to je bilo sve od njega i Grk je poveo.

Stvari su se promijenile u drugom setu, Krajinović je podigao nivo igre i uzvratio još jače rivalu, sa dva brejka.

Odlučujući period je započeo dobro, tako što je u trećem gemu oduzeo servis rivalu.

Naredni je bio težak, spasao je jednu brejk loptu i izdržao.

Cicipas je bio vidno uznemiren, pokušavao je da se vrati, ali mu Filip nije davao mnogo prilika, a do kraja susreta je napravio još jedan brejk i tako “zapečatio” pobjedu.

Na ovom meču desila se jedna nesvakidašnja situacija kada je Cicipasu pri udarcu bukvalno pukao reket.