Krajinović iznenadio Bruksbija: Srbin se plasirao u osminu finala Kvinsa

14.06.2022. | 18:45

Srpski teniser Filip Krajinović se plasirao u osminu finala turnira u Kvinsu. Srpski igrač je poslije dva seta eliminisao bolje plasiranog na ATP listi, 33. na svetu, Džensona Bruksbija – 6:4, 6:3.

Krajinović nije dobro startovao, Amerikanac je odmah načinio brejk, ali je Srbin uzvratio već u narednom gemu. Nije to bio kraj uzbuđenjima u prvom setu, dobio je Bruksbi i peti gem na servis Krajinovića i poveo sa 3:2.

I opet je Srbin uzvratio u sljedećem gemu, za izjednačenje. Krajinović do kraja seta svoj servis nije ispuštao, a u desetom gemu je najprije došao do dvije vezane set lopte. Bruksbi je uspio da ih spase, ali je Srbin potom uz dosta uzbuđenja iskoristio šesti priliku – 6:4.

Iako je načinio samo jedan brejk u drugom setu, ispostavilo se da je to dovoljno za konačan trijumf Krajinoviću, koji je bio odličan na svoj servis – 6:3.