Krajinović ispao na startu Montreala

09.08.2022. | 23:02

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspio da se plasira u drugo kolo Mastersa u Montrealu. Od njega je na startu glavnog žrijeba bio bolji Britanac Danijel Evans.

Zvanično 39. teniser svijeta slavio je poslije stotinak minuta borbe u tri seta sa 6:2, 1:6, 6:0, a u narednom kolu ga očekuje duel sa Rusom Andrejom Rubljovim.

Meč je bolje otvorio Evans i u prvom setu je napravio brejkove u trećem i sedmom gemu. U dva gema imao je brejk-lopte srpski predstavnik, ali nije uspio da Britancu oduzme servis.

U drugom setu – obrnuta slika. Poslije jedne spasene brejk-lopte u prvom gemu, Krajinović prvi dolazi do brejka, a potom lako održava tu prednost. Na 4:1 koristi četvrtu brejk loptu i potom na svoj servis realizuje treću set-loptu za izjednačenje u setovima.

Ogroman pad Krajinović je doživio i u trećem setu – osvojio je svega 12 poena u šest gemova i bez osvojenog gema završio susret i učešće na turniru.