Kraj za Srbina već na samom startu! Rubljov eliminisao Đerea sa Rolan Garosa

28.05.2023. | 20:47

Laslo Đere završio je učešće već na startu Rolan Garosa. Bolji od momka iz Sente bio je sedmi nosilac Andrej Rubljov 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.

Rus je lako osvojio prvi set u duelu protiv Lasla Đerea. Napravio je dva brejka i sa 6:1 za 26 minuta stigao do vođstva protiv momka iz Sente.

Ipak nije se predao Đere. Reprezentativac Srbije pretrpio je brejk na startu drugog seta, ali je odmah odgovorio ri-brejkom. Odlučujući napad izveo je u osmom gemu kada je realizovao drugu priliku za brejk, a onda je u na svoj servis u devetom gemu iskoristio drugu set loptu za 1:1.

Đere je sjajno počeo treći set. Poveo je 2:2, ali je Rubljov uspio da mu oduzme servis u četvrtom gemu i poravna na 2:2. Igra Lasla se potpuno raspala od rezultata 3:3. Rubljov je vezao 12 poena i stigao do 6:3 i 2:1 u setovima, prenosi Sport klub.

Stigao je u četvrtom setu i umor Lasla. Rubljov u petom gemu pravi brejk i rutinski stiže do četvrtog seta i konačnog trijumfa.