Košarkašice Srbije pobjedom počele Evropsko prvenstvo

28.06.2019. | 01:31

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je večeras u Zrenjaninu Bjelorusiju sa 55:53 (18:16, 11:16, 12:10, 14:11), u utakmici prvog kola Grupe D na Evropskom prvenstvu u Srbiji i Letoniji.

Srbija je pobjedila košem Sonje Petrović dvije sekunde prije kraja utakmice. Ona je utakmicu završila sa 18 poena, šest skokova i dve asistencije. Nevena Jovanović postigla je devet poena uz pet skokova, Aleksandra Crvendakić sedam poena i šest skokova, a sedam poena postigla je i Dragana Stanković.

Najefikasnija u ekipi Belorusije bila je Anastasija Veramejenka sa 13 poena i 10 skokova, a Marija Papova dodala je 10 poena i 10 skokova.

Na početku treće četvrtine nestala je struja u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu, pa je pauza trajala 20-ak minuta.

U drugom kolu u petak od 20.30 Srbija će igrati protiv Rusije, a Belorusija od 17.45 protiv Belgije.

Košarkašice Velike Britanije u prvom kolu grupe A pobijedile su selekciju Latvije rezultatom 74:60, dok je u istoj grupi Španija bila bolja od Ukrajine s ubjedljivih 95:77.

U okviru grupe B, košarkašice Švedske su savladale Crnu Goru rezultatom 67:51. U istoj grupi, Francuskinje su slavile protiv Čehinja sa 74:61.

Košarkašice Italije u prvom kolu grupe C u Nišu su savladale selekciju Turske rezultatom 57:54. U istoj grupi, reprezentacija Mađarske je bila bolja od Slovenije s 88:84.

Izvor:(Nezavisne novine)