Košarkašice Srbije pobijedile Albaniju 105 razlike!

17.11.2019. | 18:43

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je Albaniju u Draču sa nevjerovatnih 139:34, u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srpkinje su odigrale strahovito protiv jedne od najslabijih ekipa na svijetu i nanijele im ubjedljiv poraz.

Izabranice Marine Maljković susret su riješile već u prvoj četvrtini, koju su dobile rezultatom 36:15.

A, onda, u sljedećoj dionici primile osam poena, u trećoj samo četiri, a sedam u posljednjoj.

Albanke su doživjele drugu katastrofu u nekoliko dana, pošto je prethodno slavila Litvanija sa 65.

Maljkovićeva je dobro rasporedila minute, pa je najbolja u našem timu bila Nikolina Milić sa 24 poena, uz devet skokova i dva proigravanja. Jovana Nogić je postigla 20, Nevena Jovanović 16, po 12 su ubacile Maja Škorić i Milica Popović, a dvocifrene su bile i Maja Miljković sa 11 i Saša Čađo sa 10 poena.

Među Albanka se istakla samo Endži Džanaj sa 13 poena.

To je druga pobjeda Srpkinja u isto toliko mečeva kvalifikacija, a u prvoj rundi savladana je Turska na domaćem terenu.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije će tek za godinu dana, tačnije 12. novembra 2020. igrati u trećoj rundi, kada na programu bude bio meč u Litvaniji, a tri dana kasnije će gostovati Turskoj.