Košarkaši Zvezde poraženi u Podgorici, Budućnost smanjila na 2-1

22.05.2021. | 22:33

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u trećem meču finala ABA Lige od ekipe Budućnosti rezultatom 75:71.

Srpska ekipa vodi sa 2-1 u finalnoj seriji, pa će i u narednoj utakmici u Podgorici imati šansu za titulu.

Četvrti meč igra se takođe u Podgorici, u ponedeljak 24. maja.

Na početku je bilo tvrdo i vidjeli smo samo devet poena za pet minuta košarke.

Zvezda je gubila 8:4, ali je onda serijom 7:1 preokrenula rezultat i došla do prednosti, koju je održala do kraja prve četvrtine.

Ponovo je dominirala na ofanzivnom skoku i kretnja lopte je bila sjajna, pa su poslije prvih 10 minuta imali 4.

Budućnost je bila bez pogođene trojke u prvoj četvrtini, ali se to promijenilo u nastavku. Sjajno je zaigrao i bivši kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović, pa je došlo do preokreta i vođstva domaće ekipe.

Džordan Lojd je uzeo stvari u svoje ruke i vezao sedam poena, ali Zvezda nije uspjela da održi prednost.

U posljednjem napadu u prvom poluvremenu djela Vale pogađa trojku i Budućnost je poslije prvog poluvremena imala 3.

Zvezda je sjajno igrala u prvoj polovini treće četvrtine, pošto Budućnost nije postigla nijedan poen iz igre za pet minuta.

Crveno-beli su preokrenuli i vodili su 44:41, a od tada kreće katastrofa – izgubljene lopte, promašene trojke, promašeni ziceri, veliki broj faulova i Budućnost serijom 10:0 dolazi do najvećih 7.

Na kraju treće četvrtine bilo je 4 za Budućnost, pošto je Davidovac u posljednjim sekundama treće četvrtine pogodio trojku.

Branko Lazić na početku četvrte četvrtine krade dvije lopte i vraća Zvezdu u igru, koja je izjednačila.

Na četiri minuta do kraja, dijela Vale i Nikolić pogađaju po trojku i odlazi Budućnost na 7. Zvezda nije uspjela da iskoristi momenat inspiracije i birali su teške šuteve, koje nikako nisu mogli da pogode.

Gledali smo dramatičnu završnicu, punu slobodnih bacanja, koja su na kraju i riješila meč.

Trojkom je Zvezda na 45 sekundi do kraja smanjila na poen zaostatka, ali je dijela Vale odmah uzvratio za 4, piše “B92”.

Lojd sa dva bacanja vraća Zvezdu na -2, ali na 12 sekundi do kraja, u posljednjoj sekundi napada za Budućnost Lazić pravi faul i dijela Vale sa dva bacanja rješava meč.

Do pobjede su Budućnost predvodili Dela Vale sa 19 i Danilo Nikolić i Ivanović sa po 11 poena.

Kod Zvezde su se istakli Lojd sa 19 i Dobrić sa 17 poena.

Dvocifreni su bili i Davidovac i Noko sa po 10 poena, dok je centar Zvezde imao i 11 skokova.

Budućnost je izvela 34 slobodna bacanja, a Zvezda 14.