Košarkaši Zvezde poraženi u Barseloni

18.03.2022. | 23:05

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Barseloni 82:70, u meču 30. kola Evrolige.

Poslije četiri pobjede u nizu u Evroligi, crveno-bijeli nisu mogli protiv najboljeg tima Evrolige.

Izabranici Dejana Radonjića odigrali su dobru utakmicu u Blaugrani, konstantno su bili na pristojnom zaostatku i Barselona je morala da se pomuči da bi im slomila otpor.

Iako su bili većinu vremena u minusu, crveno-bijeli su prijetili, disali su za vratom protivniku i skupo su „prodali kožu“ protiv najbolje ekipe Evrolige.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Dobrić sa 17 poena, Ivanović je ubacio 13, a potpuno je podbacio Kalinić koji je imao pet poena i -3 indeks.
Barselonu je predvodio Mirotić sa 19 poena, Eksum je dodao 13, Dejvis 12, a Jokubaitis 10 poena.

Zvijezda je utakmicu izgubila u prvom poluvremenu u kom je domaćin imao i dvadeset poena prednosti (42:22).
Crveno-bijeli su mini-serijom uspjeli da završe drugu četvrtinu i da na petnaestominutnu pauzu odu sa -15, 47:32.

Drugo poluvreme bilo je potpuno drugačije, što govori i rezultat (35:38). Zvijezda je dobila ovaj period, ali zaostatak iz prvog koštao ju je egala, pa i pobjede.

Odličnu partiju u završnici pružio je Ivanović koji je svih trinaest poena postigao u četvrtoj četvrtini. Sjajan je bio i Stefan Lazarević koji je odbranom podigao kvalitet ekipe.

Ipak, falilo je snage, falilo je čvršće odbrane da bi se došlo do potpunog egala i Barselona je na kraju zasluženo slavila.