Košarkaši Zvezde poraženi od Albe u Berlinu

25.01.2024. | 22:36

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Albe rezultatom 80:89 u meču 23. kola Evrolige.

Crvena zvezda sad ima skor 9-14, a Alba 5-18.

Prva četvrtina protekla je uglavnom u ujednačenoj igri, ali je domaćin poslije 10 minuta ipak imao plus četiri (20:16). Sredinom druge dionice Alba je imala plus 12 (38:26), a ubrzo zatim i plus 16 (47:31), a na poluvremenu je bilo 51:36.

Sredinom treće dionice Alba je imala maksimalnih plus 21 (65:44), ubrzo zatim i plus 22 (70:48), a u posljednjih 10 minuta se ušlo rezultatom 72:54. Tri ipo minuta prije kraja Zvezda je uspjela da dođe na jednocifren minus (72:81).

Dva minuta prije kraja bilo je samo plus pet za Albu (83:78), a u posljednji minut se ušlo sa 85:80, ali se Sterling Braun pogodio oba bacanja za 87:80 na 26 sekundi prije kraja i tako riješio pitanje pobjednika.

Zvezda je bez povrijeđenog Miloša Teodosića bila neprepoznatljiva u napadu, a nije mnogo pomogao povratak tek oporavljenog Nemanje Nedovića koji je postigao sedam poena za nepunih 13 minuta.

Met Tomas je predvodio Albu sa 19 poena, Gabrijele Proćida je dao 17, Sterling Braun 12, a Јani Vecel 11.

Јago Dos Santos je sa 20 poena bio najefikasniji u Zvezdi, Rokas Gedraitis je dao 15, DŽavonte Smart 14, a 10 Adam Hanga.

U narednom kolu, Crvena zvezda u utorak dočekuje Valensiju, ali prije toga u derbiju ABA lige u nedjelju od 19 časova biće domaćin Partizanu.