Košarkaši Partizana izgubili od Cedevita Olimpije

30.01.2021. | 21:38

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Ljubljani od Cedevita Olimpije sa 65:78 (18:22, 19:18, 18:22, 10:16), u utakmici 17. kola ABA lige i gotovo ostali bez šanse da se plasiraju u plej-of.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Ognjen Jaramaz sa 15 poena, Markus Pejdž postigao je 11, a Džoš Perkins 10 poena uz šest skokova. Rašon Tomas dodao je osam poena i sedam skokova, a sa osam poena i pet skokova utakmicu je završio Rade Zagorac.

Cedevita Olimpiju predvodio je Jaka Blažič sa 28 poena i pet skokova. Kendrik Peri u pobjedi je učestvovao sa 14 poena, a Mikael Hopkins sa 10 poena i devet skokova.

Partizan je poveo sa 2:0, ali su domaći uspjeli da preokrenu i steknu 10 razlike 13:3. Cedevita Olimpija je poslije toga čuvala vodjstvo, a Partizan je u završnici prvog poluvremena predvodjen Džošom Perkinsom i Ognjenom Jaramazom uspio da se primakne na tri razlike, 37:40.

Crno-bijeli su početkom treće dionice u dva navrata prišli na poen zaostatka 42:43 i 47:48, a zatim su poslije “trojke” Markusa Pejdža poveli sa 50:48. Murić je odmah vratio “trojku” i vodjstvo domaćima, a zatim je poene nizao Blažič za vodjstvo Cedevita Olimpije 62:55 na kraju treće četvrtine.

Partizan je potpuno stao u četvrtoj četvrtini, domaći su poveli sa 73:55, prije nego što je njihovu seriju prekinuo Perkins poenom sa linije za slobodna bacanja. Do kraja utakmice domaći su uvećali prednost i ostvarili važnu pobjedu u borbi za plej-of.

U narednom kolu, 6. februrara, Partizan će dočekati Ikogeu, a Cedevita Olimpija igraće u Podgorici protiv Budućnosti.