Košarkaši Hrvatske poslije drame izbjegli novi debakl!

01.07.2021. | 22:15

Košarkaška reprezentacija Hrvatske pobijedila je poslije drame Tunis 75:70 i plasirala se u polufinale kvalifikacija za Olimpijske igre čiji su domaćini u Splitu.

Izabranici Veljka Mršića dan ranije pretrpjeli su težak od Brazila i protiv Tunisa su morali da ostvare trijumf da bi obezbijedili plasman među četiri najbolje selekcije.

Viđena je velika drama, a čovjek od odluke bio je Pavle Marčinković koji je pogodio trojku na 30 sekundi do kraja, a potom je i u penal seriji došao do ključnog ofanzivnog skoka nakon što je Mario Hezonja promašio bacanje.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Njemačke, dok će se u drugom sastati Brazil i Meksiko.

Poslije prve četvrtine, tačnije poslije prvog poluvremena utisak nije bio da ćemo gledati neizvjesnu utakmicu. Vatreni su dominirali, igrali prije svega defanzivno jako dobro i poslije dvadeset minuta rezultat je bio – 44:28.

Međutim, treća dionica potvrdila je ono što prati selekciju Hrvatske godinama – nekonstantnost i mentalna nestabilnost. Dozvolili su protivniku da se potpuno vrati u meč dobivši treći period sa 29:14.

Neobjašnjino je šta se desilo Hrvatskoj u ovom periodu meča i na sreću uspjeli su da se vrati i na kraju slave.